ברק פיננסים מתמחה בתכנון פיננסי, בשיווק קופות גמל ובקרנות השתלמות על פי מודל מתמטי ממוחשב. בשוק פיננסי של קרנות פנסיה מורכב ומבלבל יש צורך בבעלי מקצוע מנוסים, שתכליתם היא לתת הסבר וליווי צמוד לכל לקוח על פי צרכיו ויכולותיו האישיים.

הואיל ועולם קופות הגמל מורכב, המכיל בתוכו נתונים פיננסים רבים והיבטים מיסויים, אזרחים מן השורה מתקשים ובצדק! להבין ולעקוב אחר קופות הגמל שלהם. שמנו לעצמנו מטרה לשפר קופות הגמל, לעקוב ולשמור באופן מתמשך אחר כספי לקוחותינו.
ברק פיננסים הינה חברה פרטית המחזיקה ברישיון ממשרד האוצר לשיווק ולתכנון קופות גמל וקרנות השתלמות.

ידע וטכנולוגיה

לברק פיננסים שנים של ידע וטכנולוגיה מפותחת, הבנויה על אלגוריתמים חכמים ויעילים לבדיקת קופות גמל.

תשואה

לקוחותינו נהנים מתשואות מצוינות ומדיווחים שוטפים במייל

ותק

ברק פיננסים מורכבת מאנשי מקצוע בעלי ותק, ניסיון ושנים של ידע בעולם הקרנות והפנסיה.

מעקב קבוע

בעזרת התוכנה אנו מציגים ללקוח את כל ענף קופות הגמל בצורה ברורה, חכמה ושקופה. בנוסף לזה, המערכת עוקבת באופן אוטומטי אחר ביצועי הקופות של הלקוח ומתריעה בזמן אמת במקרה ויש צורך בשינוי.

שאלון פיננסי ממוחשב

שאלון פיננסי ממוחשב מערכת קבלת החלטות ועידכונים אוטומטית,

מודל מתמטי ממוחשב

לברק פיננסים מודל מתמטי ממוחשב, שפותח ונחשב למודל הטוב והיעיל ביותר בארץ לבדיקת קופות גמל.

מה הם תחומי התמחות?

להלן פירוט התחומים בהם ברק פיננסים מתמחה: 1. ביטוח בריאות 2. אובדן כושר עבודה 3. ביטוח למקרי מוות (ריסק) 4. ביטוח סיעודי 5. קופות גמל/קרנות השתלמות 6. ניהול כסף פנוי למידע נוסף נשמח צור קשר ונחזור אליך בהקדם

מה הם פרמטרים לבדיקת קופת הגמל?

על פי סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) התשס"ה – 2005 העובד רשאי לבחור באיזו קופת גמל לנהל את החסכון הפנסיוני שלו. כתוצאה מחוק זה, חובה גדולה יותר מוטלת על כתפיו של העובד בבדיקה יסודית ואחראית יותר של הקופה אליה הוא נכנס. בעקבות מהלך חקיקתי זה, העובדים המשקיעים בקופות הגמל, החלו לפנות יותר לחברות ייעוץ השקעות, כדי לעמוד על טיב הקופה אליה הם מצטרפים ועל המקצועיות של המנהלים שלה. כידוע, מדובר בכסף רב ומצטבר ולכן דרושים אנשי מקצוע מהימנים וכשירים בטיפול הכספים. ..

מה הם פרמטרים לבדיקת קופת הגמל?

דמי ניהול
דמי הניהול הם, בעצם, הריבית אותה הקופה גובה על מנת לנהל את הקופה. על פי דין, אין על קופת הגמל לגבות יותר מ2% ריבית בשנה על דמי הניהול. באופן טבעי המשקיע יעדיף לפנות לקופות גמל הגובות את הריבית הנמוכה ביותר, אך מומלץ להמשיך ולבדוק את שאר המרכיבים משום שזה אינו מדד להצלחה או אי הצלחה של ההשקעה שלכם.

חברת הניהול
לחומר האנושי הגלום בהנהלה הפיננסית בכלל ובקופות הגמל בפרט יש חשיבות מאוד גדולה. חשוב להסב תשומת לב מרבית בבחינת החברה המנהלת את הקופה שלכם. חשוב מאוד לוודא, כי לחברה יש וותק וניסיון מקצועי ארוך טווח ושיש לה תשתית רחבה של מערך השקעות, תפעול ושירות. רצוי גם לברר על העבר של החברה מההיבט המוסרי ולעמוד על מידת היושרה שלה. האם לחברה יש תחומי עסקים נוספים היוצרים ניגודי עניינים וכדומה.

שירות לקוחות, שקיפות וזמינות המידע
כיוון שמדובר במידע פיננסי הנתון לתנועות ולגחמות השוק, מומלץ לבדוק את אופן קבלת המידע, זמינותו השוטפת ומידת המקצועיות של נציגי החברה. רמת השירות יכולה לרמוז לכם דבר או שניים בבחינת קופת הגמל והגוף המנהל אותה. עליכם להסב תשומת לב מרבית לזמינות המידע ולשקיפותו. בידקו האם המידע ברור ונגיש, האם יש זמינות של מידע, והאם יש שקיפות מלאה באופן הצגת הנתונים. על פי דין כל חברה מנהלת חייבת להמציא שירות צפייה בחשבון קופת הגמל שלכם באמצעי התקשורת השונים לרבות אינטרנט.

דרגת הסיכון
סיכונים קיימים כמעט בכל צורות של השקעות, ונתונים לתנודות השוק כגון: אינפלציה, תנועות של מחירים, ריביות משתנות, שינויים פוליטיים ואף אסונות ומלחמות המשפיעים על ההשקעות. כל קופת גמל בוחרת להשקיע את הכספים במקורות שונים וברמות סיכון שונות. רמת הסיכון נמדדת על פי מגוון מדדים החל ממדדים סטטיסטיים ועד להבנת מהלכים כלכליים וחברתיים הקורים בעולם. הנתונים הסטטיסטיים ומצב הקופה אמורים להיות זמינים ושקיפים לכם בכל זמן נתון.

יעילות הקופה
בעצם, בדיקה לביצועים של תיק ההשקעות. לבדיקה יש נוסחה מיוחדת המוכרת לכם בוודאי בשם "מדד שארפ", שפותח על ידי הכלכלן ויליאם שארפ, המשמש כדי לאפיין עד כמה התשואה של נכס מפצה את המשקיע על הסיכון שהוא לוקח. לדוגמא, כאשר משווים שני נכסים, הנכס בעל מדד שארפ הגבוה יותר נותן תשואה גבוהה יותר באותה רמת סיכון. או לחלופין, הוא נותן אותה תשואה אך בסיכון נמוך יותר. בדרך כלל , אנחנו נמליץ למשקיעים לבחור השקעות בעלות מדד שארפ גבוה יותר. 

תשואות לאורך זמן
כאן יש צורך ביכולת לדחיית סיפוקים, הווה אומר, לא להתפתה בקופה עם תשואות מידיות ובזמן קצר, אלא בסכום תשואות גבוה ולאורך שנים.

הרכב נכסים
מומלץ מאוד לבחון את הרכב הנכסים של הקופה. בדרך כלל ניתן למצוא את הרכב הנכסים של קופת הגמל באתר החברה המנהלת או עליה להמציא למשקיעים מסמך מהימן ומקורי על היקף הנכסים שהחברה משקיעה בהם. הרכב הנכסים מראה לנו את אופן השקעותיה של קופת הגמל על פי חלוקה לאפיקי השקעה כגון מט"ח, מניות, אגרות חוב ועוד…

"...הצוות שלכם עזר לי להשקיע בקופה שהתאימה לי בצורה טובה, מבלי ללכת על סיכונים מיותרים.
אני רוצה במיוחד לשבח מאוד את יוסי ואת קובי שסייעו לי והסבירו לי את מצב הקופה שלי. איך לקרוא את המודל שלהם ואיך להבין את מצב הקופה בעזרת מיקומה על הגרף..."

דניאל רבידמאוד אהבתי שהמודל נבנה במיוחד לצרכים הספציפיים והאישיים שלי.

"...כשהוסבר לי על ידי הצוות על מודל האודם. יכולתי לבצע בדיקה יום יומית על קופת הגמל שלי.
השקיפות והנוחות במודל איפשרו לי להיות יותר מודע ואחראי על מצב הקופה. מלבד זה, נורא נחמד ונוח להשתמש במודל ואני יכול לעקוב כל הזמן אחרי מה שקוה באופן שוטף..."

שרי בנבנישתיאני בעיקר רוצה לשים את הדגש על הליווי המקצועי ועל הענייניות של הצוות.

"...אני הייתי רוצה להגיד שממש ראיתי בכל רגע נתון איפה הקופה שלי נמצאת בצורה טובה ונוחה.
חות מזה גם הכווינו אותי לקופה הנכונה ביותר בשבילי. ואני היום מאוד רגועה ומרגישה בשליטה מלאה.
לכן הבאתי גם את חברה שלי לברק פיננסים וגם ידיד קרוב..."

שירי בר-כוכבאלאור הטיפול המקצועי שקיבלתי, הבאתי חברים נוספים עם קופות גמל